בחירת סים לחול לפני חופשה

March 23 2023doritr

למרות שישנם יתרונות רבים לשימוש בכרטיס סים בחו”ל, יש גם כמה מלכודות פוטנציאליות שכדאי לזכור כיצד נמנעים מהן. הנה כמה מהדברים המרכזיים שיש לקחת בחשבון כאשר טסים לחו”ל ומעוניינים לרכוש כרטיס SIM, המשיכו לקרוא.

רגע לפני שמזמינים כרטיס סים לחו”ל, או שמא מחליטים לרכוש אותו במדינת היעד, חשוב לבדוק כמובן את ההתאמה של הכרטיס לטלפון הנייד. עם זאת, בימינו יש גם כרטיסי E-SIM אשר מאפשרים התקנה קלה במיוחד ע”י סריקת קוד QR. לפני שתבחרו בין פתרון אינטרנט כזה או אחר, כדאי לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים:

  • אמינות חברת הסלולר: עד כמה החברה יכולה לספק אינטרנט יציב?
  • עלות כרטיס סים: כדאי לבדוק האם יהיה משתלם לרכוש כרטיס סים או חבילת גלישה.
  • נפח גלישה: כל כרטיס סים עשוי להגיע עם נפחי גלישה שונים, מה שחשוב לוודא לפני רכישה.
  • יעדים: היכן הכרטיס ניתן להפעלה? באילו מדינות?
  • מהירות הכרטיס: כל כרטיס עשוי לפעול לאט או מהר יותר, בדקו זאת.

מחירים בכיס: כמה עולה כרטיס סים לחו”ל?

בהתאם לאותם גורמים שציינו כאן לעיל, מחיר של סים לחול ייקבע, מה שעשוי לנוע בין עשרות שקלים בודדים ועד כ-100 ₪ – 250 ₪. באופן טבעי, ככל שהכרטיס מהיר יותר ובעל נפח גלישה יותר גדול, ככה מחיר הכרטיס יהיה גבוה יותר. בתוך כך, יש לציין כי חלק מהכרטיסים הם גם ללא הגבלה.

מה לגבי כרטיסי סים ללא הגבלה?

כרטיסי סים ללא הגבלה אמנם יקרים יותר מהכרטיסים אחרים וגם מחלק מחבילות הגלישה, אבל זהו הפתרון הכי אמין שהכי ניתן להסתמך עליו בחו”ל. עוד חשוב לדעת, כרטיסים אלו אינם נמכרים בחו”ל, אלא רק בישראל. אם תרצו כרטיס מהסוג הזה, רוכשים אותו מראש בנתב”ג או בחברות הסלולר.

כיצד להוזיל עלויות סים לחו”ל?

בכדי להוזיל מחירי סים לחו”ל, ההמלצה היא להכין כוס קפה, לקחת כמה דקות ולבצע מה שנקרא השוואת מחירים בין חברות סלולר. הפערים יכולים להתבטא בעשרות שקלים, וזה נעשה רלוונטי במיוחד כאשר טסים עם ילדים. עושים זאת באינטרנט, מה שלא לוקח יותר מכמה דקות בד”כ.

כמה משפחות יכולות לחסוך עם השוואת מחירים?

משפחות גדולות יכולות לשלם אלפי שקלים על אינטרנט בחו”ל, ככה שמחקר שוק מסוים הוא די הכרחי. לעיתים ניתן לחסוך בין כ-15% – 35% על כרטיסי סים לחו”ל ועל חבילות גלישה, ככה שחשוב לנצל את האופציה הזאת.

טיפ לחיסכון בנפח הגלישה ובכיס

טיפ אחרון, איפה שאפשרי, עדיף תמיד להתחבר לרשתות WIFI. באופן הזה, ניתן לחסוך לא מעט בנפח הגלישה, מה שיכול להתבטא גם בכיס באופן ניכר. טיפ זה רלוונטי לגבי ניצולת נכונה של כרטיסי סים וכן חבילות גלישה בחו”ל.

Share: