אילוף בתנאי פנסיון או בבית הלקוח? יתרונות וחסרונות

October 04 2022doritr

לא מעט בעלי כלבים תוהים מהי הדרך הנכונה ביותר לאלף אותם. כיום ניתן לבחור באילוף בתנאי פנסיון שבו למעשה משאירים את הכלב בפנסיון ייעודי שבו יש מאלף מקצועי שמתחיל אתו תהליך אילוף. תהליך האילוף בפנסיון נמשך בין 3-5 שבועות. אופציה נוספת שעולה על הפרק כאשר חושבים על הליך אילוף עבור כלבים היא: אילוף על ידי מאלף מקצועי בביתכם. כלומר, מאלף שתבחרו יגיע לביתכם ויבצע כאשר אתם נוכחים את הליך האילוף.

אילוף בבית הלקוח- מה צריך לדעת?

בין אם מדובר על אילוף גורים ובין אם מדובר על אילוף כלבים בוגרים, הרי שכאשר מדובר על אילוף בבית הלקוח, מדובר למעשה על אילוף של הכלב במקום שבו הוא חי ומתגורר. במקרים שכאלה המאלף יתחיל לעבוד עם הכלב במקום כמה פגישות ללא נוכחות הבעלים ולאחר מכן, יצרף את הבעלים. ישנם מאלפים אשר מעדיפים שהבעלים יהיו נוכחים מתחילת התהליך ויש לא מעט משתנים אשר משפיעים על ההחלטה של המאלף.

התדירות של שיעורי האילוף יהיו בהתאם לכלב, לבעיה שבגינה הוא דורש אילוף וכן בהתאם לבעלים שלו.

לאילוף בבית הלקוח יש לא מעט יתרונות: ראשית כל, מדובר על הסביבה הטבעית של הכלב והוא מרגיש בה בטוח וחופשי, מה שיכול לסייע מאוד בעבודה אתו. מעבר לכך, הבעלים לא נאלצים להיפרד מהכלב פרידה זמנית כך שהכלב לא יפתח חרדת נטישה. מעבר לכך, הבעלים נוכחים בכל שלבי ההתקדמות של תהליך האילוף ולומדים כיצד לעבוד עם הכלב בצורה נכונה. העלות של אילוף בבית הלקוח לרוב תהיה נמוכה יותר מאילוף בתנאי פנסיון. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי ישנם חסרונות שונים בהליך אילוף זה. לא כל טיפול יכול להתבצע בבית הלקוח וישנם מקרים שבהם בכדי להגיע להצלחה יהיה צורך לאלף את הכלב מחוץ לביתו. אם הבעלים של הכלב מתוסכלים ממצבו הרי שלא פעם הנוכחות שלהם לא תועיל לתהליך ולעיתים אף תגרע ממנו ועוד.

אילוף בתנאי פנסיון- מה צריך לדעת?

כאשר מדובר על פנסיון אילוף כלבים, הנה כמה נקודות שחשוב מאוד לקחת בחשבון: ראשית כל, אילוף בתנאי פנסיון יתחיל בתקופה מסוימת שבו הכלב יגיע לשהות בפנסיון וזאת בהתאם לבעיה ולכלב. בתקופה זאת המאלף יעבוד עם הכלב באופן יומיומי והוא יהפוך להיות זמנית הבעלים של הכלב. בתקופת האילוף בפנסיון הבעלים יגיעו לכמה פגישות בודדות לפנסיון ויעבדו עם המאלף בכדי לדעת כיצד לעבוד עם הכלב וכיצד להגיב בסיטואציות שונות. לאחר תקופת האילוף פנסיון הכלב יחזור חזרה לביתו ויבוצע שיעור העברה והסברה מעמיק עם הבעלים על התנהלות נכונה ובניית סדר יום טוב וחדש עם הכלב. שבוע לאחר מכן יתבצע שיעור נוסף על מנת לראות שהבעלים מסתגרים עם הכלב ועם ההתנהלות החדשה אתו.

לאילוף בתנאי פנסיון יש לא מעט יתרונות. ראשית העבודה עם הכלב באילוף שכזה תהיה מדויקת ונכונה שכן המאלף יכול לעבור על כל הנקודות החשובות שצריך לעבוד עם הכלב בקצב של פעם או פעמיים ביום מבלע לבזבז זמן בהסברים לבעלים על צורת העבודה שלו. התוצאות של האילוף המדובר יגיעו בפרק זמן קצר יותר וזאת בשל העבודה היומיומית הנכונה שהכלב עובר. הבעלים לומדים לעבוד עם הכלב לאחר שהוא כבר יודע מה מצופה ממנו וכך הרבה יותר פשוט ונוח לבעלים לעבוד אתו. כמובן שיש גם חסרונות באילוף בתנאי פנסיון: הוא יקר יותר, הבעלים לא פעם יתקשה להיפרד מהכלב שלו ולעיתים הכלב יתקשה להסתגל מחדש כאשר הוא חוזר לביתו ולא יצליח ליישם את תוצאות האילוף.

 

Share: