מהן מצבות זוגיות?

November 24 2022doritr

מצבות זוגיות רלוונטיות עבור בני זוג אשר בחייהם ובמותם לא נפרדו. לא מעט אנשים משתדלים לנהל שגרת חיים בריאה ולא חושבים על המוות. כל אחד רוצה לחיות חיים מלאים, ארוכים ומלאי משמעות. יחד עם זאת, כל אדם יודע שבסופו של דבר, כולם מתים. ישנם כאלה שרוצים מבעוד מועד לרכוש לעצמם חלקת קבר זוגית מתוך רצון להיקבר זה בסמוך לזה. כמובן שישנם לא מעט זוגות אשר אינם רוכשים חלקת קבר מראש, אך לאחר שאחד מבני הזוג נפטר, השני איננו רוצה להיקבר במקום אחר בבוא הזמן ועל כן רוכש מבעוד מועד חלקת קבר לידו. חשוב מאוד לדעת שעבור קברים זוגיים ניתן למצוא כיום מצבה זוגית, אשר מכסה את שני הקברים בצורה מכובדת. אם אתם תוהים מהי מצבה זוגית ומה חשוב לדעת עליה, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הבא.

מה צריך לדעת על מצבות זוגיות?

כאמור, אף אדם לא חושב בשגרת חייו על המוות. יחד עם זאת, אם קורה הנורא מכל ואחד ההורים או קרובי המשפחה נפטרים, מדובר ללא ספק על תקופה קשה ומורכבת שחווים בה מגוון רחב של רגשות וכמובן שיש צורך להתמודד עם כל הדברים הטכניים אשר נוגעים לסידורי לוויה, לשבעה וכמובן, לחיפוש אחר מצבה מתאימה לאחר השבעה, אשר יש לבנות אותה עד ל30 יום מאז שהאדם נפטר, שאז עולים שוב לקברו ועומדים מול המצבה. אם אתם מחפשים מצבה להורה שנפטר ואתם יודעים שיש לו חלקת קבר שהוא רכש בסמוך להורה השני שנפטר לפניו, ייתכן מאוד שמה שהכי נכון עבורכם מבחינת מצבה זה לבחור במצבה זוגית. מצבה זוגית היא מצבה מכובדת אשר מעידה על כך שבני הזוג אהבו אחד את השני עד כלות בחייהם ולא רצו להיפרד גם במותם.

כיצד תבחרו מצבה זוגית?

בכדי לבחור מצבה זוגית נכונה, ראשית כל יש לבחור קבלן מצבות מקצועי, אמין ומנוסה, אשר ידוע כי הוא עוסק בין היתר בבניית מצבות זוגיות. הליך בחירת מצבה זוגית הוא הליך די דומה לבחירת מצבה רגילה שכן, יש לבחור את האבן המתאימה ביותר עבור המצבה, כאשר חשוב להקפיד בבחירת האבן גם על האיכות שלה והעמידות שלה וגם על המראה שהיא תקנה למצבה, כאשר חשוב מאוד שהמצבה תהיה מכובדת. כמובן שחשוב לבחור באבן שתהיה עמידה בפני תנאי מזג האוויר שהיא חשופה להם בכל עת ושתהיה אפשרות לשמר אותה ולתחזק אותה לאורך זמן בצורה קלה ונוחה. מעבר לכך, כדאי מאוד לבחור קבלן מצבות מקצועי ולבקש ממנו דוגמאות למצבות זוגיות שונות שהוא בנה וזאת בכדי להתרשם מסוגים שונים ולבחור סוג אחד שאתם חושבים שמתאים.

חשוב מאוד להקדיש מחשבה למה שכותבים על המצבה. יש צורך לכתוב דברים שיהיו קשורים לכל אחד מבני הזוג. כמובן שניתן לציין בכיתוב את העובדה שם היו נאהבים ונעימים ובחייהם ובמותם לא נפרדו.

 

Share: